Aktivní parkovací asistent Fordu Focus motivuje kutily!

Soutěž Zaparkuj a vyhraj (více o ní najdete na www.zaparkujavyhraj.cz) s hlavní cenou novým Fordem Focus se sotva rozběhla, a nám již dorazily první příspěvky od našich příznivců, kterým aktivní parkovací asistent nedá spát. Představujeme parkovacího asistenta s elektromechanickými čidly od Mirka Havlíka.

Člen OSLA Mirek Havlík z Vysočan využil chvilky volna při služební cestě do Uherského Hradiště, u zdejšího prodejce si podélné parkování sám vyzkoušel a o nový Focus soutěží. Sám to komentoval slovy: „Je to vychytané řešení, a to auto bych určitě bral, ale na nějaké výhry se nikdy nespoléhám. Takže alternativní řešení jsem vymyslel už na zpáteční cestě po D1.“

Řešení je vskutku jednoduché – do každého „rohu“ nárazníku auta je připevněno tlačítko klasického domovního zvonku s připevněným ocelovým drátem. Při parkovaní se po kontaktu drátu s překážkou sepne obvod, a řidič je varován zvukem klasického zvonku nebo melodií, která může být pro každé čidlo odlišná – záleží na elektrotechnické zručnosti konstruktéra. Obvody jsou napojeny přímo na autobaterii. Díky pružnému materiálu čidel nedojde ani při razantnějším parkování k jejich zlomení a nehrozí ani poškození okolních vozů.

Mirkovi určitě patří uznání za řešení, ale pokud na něj skutečně stačil přijít během cesty po „déjedničce“, zaslouží si klobouk dolů dvojnásob!

Pavlos Bína
Příspěvek byl publikován v rubrice Doplňky se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.